Neden Robotik Saç Cerrahisi?

Neden Robotik Saç Cerrahisi?

NEDEN ROBOTİK SAÇ CERRAHİSİ?

Diğer saç ekimi yöntemlerinde saçın açısı, yönü, saç köklerinin arasındaki boşluklar ve saç derinliğinin ayarlanması oldukça zorlu ve zahmetlidir.

Robotik saç cerrahisi tüm bu zorluklara son vermek için tasarlanmıştır. Saç aralıklarının homojen bir şekilde oluşturulmasına katkı sağlayan bu yöntem, benzersiz otomasyon sistemi sayesinde hassas ve kontrollü bir şekilde çalışır. Saç ekim robotu, yüksek çözünürlüklü görüntüleme sistemi sayesinde saç köklerinin özelliklerini belirler. Saçları yoğunluk, dağılma, açı ve yükseklik açısı gibi kriterlerle analiz eder.

İnsan faktörünün olması hata riskini her zaman artırır. Özellikle kök alınırken insanın deri altını görememesi köklerin hasarlı alınmasına sebep olabilimektedir. Robotla saç ekimi işleminde saç ekim roboru sensörler ile deri altını inceleyip kök alımını yapıya zarar vermeden gerçekleştirmektedir.

Hastanın konforu ve güvenliği de robot için oldukça önemlidir. Hedef alanının değişmesi veya hastanın hareket etmesi durumunda robot otomatik olarak durur.